Původně pouze vizuální projekt Jeden kmen nakonec dostal i neméně důležitý zvukový doprovod. Hudební nahrávky doplněné mluveným slovem, jak jinak, než v černé řeči skřetů, vznikly ve spolupráci se starým šamanem Maguou, který se po delším odloučení navrací zpět k našemu kmeni. Magua před časem rozjel sólový projekt Augam, který je zaměřen na elektronickou a ambientní hudbu a obdobné žánrové zasazení bude mít i hudební pozadí pro Jeden kmen.

Zpočátku spolupráce vypadala na pár jednoduchých stop, které by hrály ve smyčkách na výstavě. Během práce jsme ale změnili názor a rozhodli se z hudební produkce Jednoho kmene udělat samostatnou část projektu. Jednotlivé party sice budou organicky navazovat na výstupy z fotografických cyklů, ovšem celý koncept desky bude mít vlastní příběh a bude svébytným výstupem v rámci celého projektu. Název alba je Ash Bajrak – Migul, což v řeči uruki znamená Jeden kmen –  Mlha a vypráví starou legendu o tajemné mlze, která je prokletím celého kmene.

Naše tvorba bude pravděpodobně tribalističtější, surovější a kakofoničtější, než čekáte, založená na směsicích zvuků okolního světa, jednoduchých nástrojích a mluveném slovu v černé řeči, jež vás bude provázet příběhem celé desky.

Navíc, v případě, že se nám podaří sehnat dostatek finančních prostředků, budete si moci hlas Jednoho kmene užít nejen v digitální podobě, ale i na pevném nosiči CD.

Ostatně, ochutnávku si můžete poslechnout tady:

 

 

 

 

 


První zveřejněná skladbu s názvem Fil – Jeskyně najdete na vimeu: